Nové handry s minulosťou

Prišla nám pozvánka na zaujímavú fashion show a cez víkend sme sa vybrali do bratislavskej Starej tržnice. Organizátori z agentúry Resonance najskôr zozbierali staré oblečenie, ktoré im podarovali ľudia. Spojili sa so školou úžitkového výtvarníctva ŠÚV Josefa Vydru v Bratislave a vytvorili niekoľko povedzme kreatívnych modelov. Študentky si svoje diela odprezentovali na módnej prehliadke a na záver ich vydražili. Výťažok putoval pre vybrané sociálne slabšie rodiny.

Nechcem vyťahovať cudzie štatistiky, ale priemerný Európan vyhodí ročne až 25 kg textílií . Je to veľmi ťažko predstaviteľné, ale skúste si predstaviť tie tony odpadu, ktoré vo veľkej miere končia na smetisku.

Ceny oblečenia sú nízke, móda sa mení často, kvalita materiálov a šitia klesá. Oblečenie sa rýchlo zničí a my nakupujeme každú sezónu nové a nové modely. Práve na tento úpadok mala poukázať táto fashion show.

Niečo málo, čo sa nám na móle pozdávalo sme vám odfotili. Pozrite a skúste sa inšpirovať. Alebo vymyslite niečo lepšie 🙂 Každopádne pri jarnom upratovaní skúste dať nenoseným handrám z vášho šatníka druhú šancu. Pozrite sa na ne z iného pohľadu a vyskúšajte či by nedokázali vďaka nápadu zmŕtvychvstať. Tiež ich môžete použiť inak. Inak, keď vám to podarí, pošlite nám fotografiu. Dostanete za to od nás darček. My sme sa do recyklácie oblečenia pustili!