Recyklodivadlo u nás doma

Chrípkové obdobie v plnom prúde, stále počúvam kto ďalší, kedy a ako vážne ochorel. Ako zrážať horúčky, ako sa vysporiadať s kašlom. ‚Chrípku nevyliečiš, chrípku odovzdáš‘. Nie, medzi lietajúce vírusy s deťmi je hotová samovražda. Len ako zabaviť malých tvorov, ktorí sa hodlajú socializovať. Ako rodičia máme v rukáve animátorstvo na 3 hodiny. Pritom máme dosť veľkú zbierku spoločenských hier. Ale časovo, sú to stále tie chabé 3 hoďky. Vrátane prípravy obeda, mínus čas na spánok. Stále zostáva dosť hodín, kedy sa môžu najmladší členovia famílie nudiť.

Bábkové divadlo zo zbytkov

Priznám sa, neviem úplne presne ako ma to napadlo. Keď sa zotmelo (prisahala by som, že to bolo HNEĎ po obede!!), vytiahla som z (triedeného) odpadu rôzne kúsky papierov. Povystrihovala som z použitých omaľovánok postavičky. Zo zbytkov papierov, ktoré som našla, som vystrihla rôzne čudné tvary a nechala dieťa tvoriť s fantáziou a lepom.

Následne sme vzniknuté postavičky prilepili na špajdlu. Zhasli sme, nasvietili ‚pódium‘ a každý ochotnícky herec si vymyslel rôzne predstavenia. Bolo to dokonalé. Nezažiješ, neuveríš. Zábava od 0 – 36 rokov, vrátane domácich zvierat. Čas 90 minút.

O duchovi, ktorý sa vyliahol z vajíčka.
O duchovi, ktorý sa vyliahol z vajíčka.

 

IMG_9000
O mačičke a veveričke ako piekli muffiny.

 

IMG_8998
O zmätenej mačičke, ktorá stratila fúzy.

 

My už s otvorenou náručou očakávame jar.

#homemade #zabava #detisunajviac #recyklodivadlo